Bunları biliyor muydun?
2014 yılında her bir eski yapı çağdaş birer eğitim alanına dönüştü, Silahtarağa Elektrik Santrali’nin, ilk etapta tamamlanamamış 2 kazan dairesi binasının renovasyonu tamamlandı, kütüphane ve BİLGİ Mimarlık Fakültesi’nin yeni binası olarak hizmete girdi.

Burslar ve Ücretler

2016 Girişli Öğrenciler için 2016 - 2017 AKADEMİK YILI ÜCRET ÖDEME TABLOSU 

Burslar

İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki tüm bölümlerin burslu kontenjanı var. Ayrıca üniversiteye başladıktan sonra gösterdiğin başarıya göre de burs alabilirsin. Yararlanabileceğin bursları merak ediyorsan, aşağıda senin için bir liste hazırladık.

ÖSYM ve Yetenek Bursları
ÖSYM ve Yetenek Bursları’ndan yararlanmak için istediğin bölümün ÖSYM kılavuzundaki “burslu” kodunu işaretlemelisin. Bu burs, öğrenim ücretinin tamamını veya bir kısmını kapsar, kesintisiz ve karşılıksızdır. Burstan yaz okulu hariç, BİLGİ’de öğrenci olduğun sürece hazırlıkta iki yıla, lisansta altı yıla, önlisansta üç yıla kadar faydalanabilirsin!

Başarı Bursları
BİLGİ öğrencisi oldun ve çok başarılısın… Tebrikler! O halde, gerekli kriterleri de yerine getirirsen, ikinci ve üçüncü sınıfın sonunda bir sonraki sene için öğrenim ücretin yüzde 50 indirimli!

Spor Bursları
Yoksa milli takımda sporcu musun? Ya da okul takımına seçildikten sonra yüksek bir performans mı gösterdin? O halde, Burs Komitesi’nin belirleyeceği oranda karşılıksız eğitim bursu alabilirsin. Unutma, eğitim başarın da önemli!

Uluslararası Bakalorya (IB) Bursları
Lisede uluslararası bakalorya (IB, Abitur, Matura, Fransızca IB, Fransız Lisesi Diploması, Maturita) programından mezun olduysan, BİLGİ’deki öğrenimin boyunca yüzde 20 oranında karşılıksız burs alırsın.

Kardeş İndirimi
Ablan ya da abin BİLGİ mezunu mu? Yüzde on oranında kardeş indirimi için onlara bir teşekkür borçlusun.

Mezun İndirimi
Eğer BİLGİ’deki bir önlisans programından mezunsan, lisans programına kayıt yaptırırken ya da bir lisans programından sonra yüksek lisans yapmaya karar verdiysen yüzde 20 mezun indirimin cebinde!
Ayrıca aşağıdaki sıraladığımız indirimler de senin için geçerli olabilir:

  • Öğretmen çocuğuysan, öğrenim ücretin yüzde 10 indirimli olur.
  • Annen ya da baban İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 3 yıldır tam zamanlı çalışıyorsa, öğrenim ücretinin yalnızca yarısını ödersin.
  • Maddi açıdan zorluk yaşıyorsan, en az 1. sınıfı bitirmiş olman koşuluyla İhtiyaç Bursları’na başvurabilirsin.