Bunları biliyor muydun?
BİLGİ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencileri Robotik alanında yıllardır uluslararası ödüller kazanıyor.

Burslar ve Ücretler

2018-2019 Akademik Yılı ücret ve ödeme bilgileri için tıklayın.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki tüm bölümlerin burslu kontenjanı var. Ayrıca üniversiteye başladıktan sonra gösterdiğin başarıya göre de burs alabilirsin. Yararlanabileceğin bursları merak ediyorsan, aşağıda senin için bir liste hazırladık.

ÖSYM ve Yetenek Bursları
ÖSYM ve Yetenek Bursları’ndan yararlanmak için istediğin bölümün ÖSYM kılavuzundaki “burslu” kodunu işaretlemelisin. Bu burs, öğrenim ücretinin tamamını veya bir kısmını kapsar, kesintisiz ve karşılıksızdır. Burstan Yaz Okulu hariç, BİLGİ’de öğrenci olduğun sürece (İngilizce Hazırlık Programı'nda* 2 yıl, lisans programında 6 yıl, önlisans programında 3 yıl) faydalanabilirsin!
* Öğrenim dili İngilizce olan programlar için geçerlidir.

Başarı Bursları
BİLGİ öğrencisi oldun ve çok başarılısın… Tebrikler! O halde, gerekli kriterleri de yerine getirirsen, ikinci ve üçüncü sınıfın sonunda bir sonraki sene için öğrenim ücretin yüzde 50 indirimli!

Spor Bursları
Yoksa milli takımda sporcu musun? Ya da okul takımına seçildikten sonra yüksek bir performans mı gösterdin? O halde -Spor Birimi’nin önerisiyle Burs Komitesi’nin belirleyeceği oranda- karşılıksız eğitim bursu alabilirsin. Unutma, eğitim başarın da önemli!

Uluslararası Bakalorya (IB) İndirimleri
Lisede uluslararası bakalorya (IB, Abitur, Matura, Fransızca IB, Fransız Lisesi Diploması, Maturita) programından mezun olduysan, BİLGİ’deki öğrenimin boyunca (İngilizce Hazırlık Programı'nda* 2 yıl, lisans programında 4 yıl, önlisans programında 2 yıl) yüzde 20 oranında indirim alırsın.
* Öğrenim dili İngilizce olan programlar için geçerlidir.

Kardeş İndirimi
Ablan ya da abin BİLGİ mezunu mu? Yüzde on oranında kardeş indirimi için onlara bir teşekkür borçlusun.

Mezun İndirimi
Eğer BİLGİ’deki bir önlisans programından mezunsan, lisans programına kayıt yaptırırken ya da bir lisans programından sonra yüksek lisans yapmaya karar verdiysen yüzde 20 mezun indirimin cebinde!
Ayrıca aşağıdaki sıraladığımız indirimler de senin için geçerli olabilir:

  • Öğretmen çocuğuysan, öğrenim ücretin yüzde 10 indirimli olur.
  • Annen ya da baban İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 3 yıldır tam zamanlı çalışıyorsa, öğrenim ücretinden indirim alırsın.
  • Maddi açıdan zorluk yaşıyorsan, kesintisiz olarak en az bir akademik yıl aktif öğrenci olarak devam etmiş olman koşuluyla İhtiyaç Bursları’na başvurabilirsin.


Burs Yönergesi için buraya tıkla.