Bunları biliyor muydun?
BİLGİ; 2006’dan bu yana Laureate International Universities’in Türkiye’deki tek üyesi olarak, ABD’den Çin’e kadar 70’e yakın kurumda 1 milyonun üzerinde öğrenci nüfusu olan global ağın bir parçası.

Çift Anadal - Yan Dal

Çift Anadal

Aklında iki bölüm var ve üniversite hayatında ikisini de okumak; iki bölümün de diplomasına sahip olmak mı istiyorsun? O zaman BİLGİ’de çift anadal tam sana göre olabilir!

  • Çift anadal öğrencisi olarak, ikinci anadalın olan bölümün tüm zorunlu derslerini de alman gerekir.
  • Çift anadala başvurmak için ortalamanın 4.00 üzerinden en az 3.00 olmalı.
  • Unutma, çift anadal öğrenimine en erken üçüncü yarıyılda, en geç beşinci yarıyılda başlayabilirsin!

Yan Dal

İki farklı alana ilgin varsa ve iki bölüm birden okumak istiyorsan, ama bunlardan biri daha öncelikli ise o zaman BİLGİ’de yan dal yapabilirsin!

  • Yan dal öğrencisi olarak, yandal yapacağın bölümün zorunlu derslerinden oluşan en az 6 ders ve 30 ECTS kredilik programı kendi programına ek olarak tamamlaman gerekir.
  • Yan dala başvurmak için ortalaman 4.00 üzerinden en az 2.60 olmalı.
  • Yan dal öğrenimine en erken üçüncü, en geç altıncı yarıyılın başında başvurabilirsin.

 

Aylin GüneyAylin Güney

İngilizce Öğretmenliği öğrencisiyim. Aynı zamanda Halkla İlişkiler çift anadalı yapıyorum. Çift anadal sayesinde öğrendiğim teorik ve uygulamalı bilgiler ile edindiğim iletişim stratejilerinin bana mesleki açıdan fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Yasemin BeykontYasemin Beykont

2012’de Avrupa Birliği İlişkileri programına girdim. 1. Sınıfın sonunda da Halkla İlişkiler ile çift anadala başladım. Farklı fakültelerden olan bu iki farklı programı ileride iş hayatımda harmanlayıp kaliteli bir kariyer yapacağımı düşünerek seçtim. Avrupa Birliği İlişkileri’nde öğrendiğim Avrupa Birliği tarihini, sosyolojiyi, siyaset kuramını Halkla İlişkiler’de öğrendiğim kriz yönetimi, itibar yaratma, pazarlama, sosyal medya ile ile birleştirip vizyonumu geliştirmiş oldum.

Beliz ErerenBeliz Ereren

2011 yılında Reklamcılık bölümüne girdim. İkinci sınıfta Psikoloji programıyla çift anadal yapmaya başladım. Özellikle ikinci sınıfın sonunda bakış açımın çok genişlediğini ve iki bölümün de beni farklı yönlerden geliştirdiğini fark ettim.

Hande YazıcıHande Yazıcı

2012-2013 döneminde Psikoloji öğrencisi olarak girdiğim BİLGİ’de 2.sınıfımda Reklamcılık ile çift anadala başladım. İnsan beyninin, düşüncelerinin, hareketlerinin gizemini Psikoloji ile keşfederken bu keşif ve bilgiler, reklamcılıkta nasıl bir yol izleyeceğim konusunda bana yardımcı oldu. Yönetimi, müşteri ve marka analizini, insanlara ulaşabilme ve onların ilgisini çekebilme yetilerini reklamcılık ile kazanırken insanla iletişim kurabilmem, onları tanıyabilmem ve anlayabilmem konusunda psikoloji hep bir adım önde olmamı sağladı.