Bunları biliyor muydun?
Bloomberg Businessweek Türkiye’nin Realta Danışmanlık iş birliğiyle Türkiye genelinde 80 üniversitenin 19 bin 763 öğrencisiyle yaptığı “En Gözde Üniversiteler” araştırmasına göre BİLGİ en gözde 25 üniversite arasında en üst sıralarda.

İngilizce Hazırlık Programı

Uluslararası standartlarda eğitim veren BİLGİ’de eğitim-öğretim dili İngilizce! Bu sebeple dersleri takip edebilecek seviyede İngilizce’ye hakim olman gerekiyor. İngilizce bilmenin üniversite diploması kadar önemli olduğu günümüzde kendini sürekli güncelleyen, deneyimli ve öğrencileriyle yakından ilgilenen bir eğitimci kadrosu sana yol gösterecek.

  • İngilizce seviyen önlisans ve lisans programlarındaki dersleri anlayacak düzeyin altındaysa, derslerine başlamadan önce yeterli seviyeye gelene kadar İngilizce Hazırlık Programı’na devam etmen gerekiyor.
  • Uluslararası tanınırlığı olan Avrupa Ortak Dil Kriterlerine (CEFR) uyumlu olan program, İngilizcen düşük seviyede de olsa hiç bilmesen de, bir akademik yılda tamamlayabileceğin şekilde yapılandırıldı.
  • Cambridge University Press ile Laureate International Universities ağından uzmanların danışmanlığında ve Laureate-Cambridge İngilizce Programları desteğiyle yapılandırılan program, Laureate İngilizce Dil Programları dahilinde eğitim veriyor.
  • Program ayrıca İngilizce dil eğitimi alanında dünyanın sayılı ve en kapsamlı akreditasyonlarından biri olan CEA akreditasyonuna (Commission on English Language Program Accreditation) sahip.
  • Hazırlık seviye belirlemesi ve muafiyeti için uygulanan BİLET sınavı hakkında ayrıntılı bilgiye ve sınav örneğine http://elp.bilgi.edu.tr/tr/elp2-bilet/?elp2 sayfasından ulaşabilirsin.
Hazırlık Muafiyet Şartları için tıkla
Yandex.Metrica