Bunları biliyor muydun?
Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü için sektörün en iyi malzemeleriyle donatılan BİLGİ Mutfak’ta geleceğin şefleri yetişiyor.

Kampüsler

Kampüs demek, bir öğrencinin hayatı demektir... Kampüslerde ders çalışacak, arkadaşlarınla sohbet edeceksin, kütüphanede her yerde arayıp da bulamadığın kitaplara erişecek, sayısız müzik festivalinde en sevdiğin grupları dinleyeceksin. BİLGİ’nin, İstanbul’un merkezinde, her yıl 1000’den fazla etkinlikle capcanlı bir kampüs hayatı sunan dört kampüsü var.

santralistanbul;

Haliç’in kıyısında geniş yeşil alanda kurulu, kentin her bölgesinden rahatlıkla ulaşabileceğin, kültür, sanat ve eğitimin iç içe olduğu DASA ödüllü Enerji Müzesi’nin yer aldığı BİLGİ’nin en büyük kampüsü!

Red Hot Chili Peppers’dan Nobel ödüllü konuşmacılara, Sheryl Sandberg’den Zico’ya  Bill Clinton’dan CERN Sergisi’ne kadar her şey burada.

Eğitim binaları, laboratuvarlar, RGB Stüdyoları, atölyeler, müzik stüdyosu, restoranlar ve kafelerin yanı sıra Enerji Müzesi’ni ve Haliç’in kıyısında Yelken Kulübü’nün kayıkhanesini de barındıran kampüs, üniversite yıllarını dolu dolu geçireceğin yerin olacak.

İşletme Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu santralistanbul Kampüsü’nde.

Daha fazla bilgi için www.santralistanbul.org adresine göz atabilirsin.

Dolapdere Kampüsü;

Taksim’e sadece 10 dakika uzaklıkta, hem de 2002 yılı “Yapı ve Yaşam Çevresi” ödülüne sahip BİLGİ kampüsü.

Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Dolapdere Kampüsü’nde.

Kuştepe Kampüsü;

Mecidiyeköy ve Şişli’ye 5 dakikalık mesafede, iş dünyasına en yakın BİLGİ kampüsü.

İngilizce Hazırlık Programı, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu burada. İngilizce Hazırlık Programı öğrencisi olduğunda sana yardımcı olmak üzere atölyeler düzenleyen BİLGİ Writing Center da bu kampüste. Kuştepe’de geniş bir kütüphanenin yanı sıra basketbol, voleybol, hentbol, kapalı salon futbolu ve masa tenisi alanları da seni bekliyor!

Kozyatağı Kampüsü;

İstanbul Anadolu yakasının tam merkezinde, en yeni BiLGi kampüsü.

Lisansüstü programlarının yanı sıra, Marina ve Yat İşletmeciliği, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Deniz Ulaştırma ve İşletme / Deniz Ulaştırma ve İşletme (2. Öğretim), Aşçılık / Aşçılık (2. Öğretim) önlisans programları BİLGİ Kozyatağı Kampüsü’nde.