Mezun Olunca

Kampüs Hikayeleri-Mezunlar
 
BİLGİ mezunu olmak demek, 'farklı' olmak demek. İşte sana birkaç örnek:

Barbaros Kaptanoğlu / Enerji Sistemleri Mühendisliği Mezunu

Türkiye´de Jazz müzik ile özdeşleşen Kabak & Lin bünyesinde müzik tarafında Label Direktörü olarak çalıştığı sürece boyunca Türkiye´nin en iyi müzisyenleriyle, hayran olduğu sanatçılarla çalışma şansına erişme fırsatı yakaladı. Şu an ise kariyerine ATÖLYE İstanbul'da mekan operasyonlarından sorumlu olarak devam ediyor.

Neslihan Demir / Reklamcılık Mezunu

Son 5 senedir Arzum Küçük Ev Aletleri Şirketinde Pazarlama İletişimi Bölümü Yöneticisi olarak görev alıyor.

Süleyman Yılmaz / Görsel İletişim Tasarımı Mezunu

BİLGİ´den aldığı disiplin ve eğitim ona kendi tasarım ofisimi açma cesaretini verdi.

Ayşegül Keskin Zeren / Uluslararası İlişkiler Mezunu

Son üç yıldır Amerika´da Notre Dame Üniversitesi´nde uyuşmazlık yönetimi ve barış inşası dersler veriyor.

Uğur Matban / Görsel İletişim Tasarımı ve Reklamcılık Çift Anadal Mezunu

Ogilvy&Mather ve TBWA gibi ajanslar bünyesinde staj sürecini tamamladıktan sonra öncesinde Publicis İstanbul´da, şu günlerde ise Rafineri´de sanat yönetmenliği görevini sürdürüyor.

Burak Aras

Burak Aras / Matematik ve Bilgisayar Bilimleri-2002

Mega Özel Sağlık Hizmetleri Ürün Müdürü Olympus´un tüm medikal ürün gruplarından ve bu ürünlerle ilgili eğitimden sorumlu. Flexible ve cerrahi görüntüleme sistemleri, enerji grubu ve endoterapi ürünleri için çalışıyor.

Bumin Kahveci

Bumin Kahveci / Uluslararası Finans-2006

Neoner Tıp Teknolojileri´nin sahibi Hekimlerin cerrahi müdahaleler sırasında kullandığı çeşitli ekipman ve cihazlarda yeni teknolojilerin üretilmesi, satışı ve pazarlaması ile ilgileniyor.

Alper Alptekin

Alper Alptekin / İşletme-İktisat 2005

Merck&Co-Ukrayna Ülke Operasyon Lideri Esas görevinin yanı sıra pazara erişim, iş geliştirme, dış ilişkiler ve lokal üretim projelerinden sorumlu. Şirketin pazarlama mükemmeliyeti görevini de yürütüyor.

Yrd. Doç. Dr. Serda Selin Öztürk

Yrd. Doç. Dr. Serda Selin Öztürk / LSE Üstün Başarı Programı 2004

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Görevlisi Ekonometri onun her zaman ilgisini çeker. Doktora danışmanı Jean-Francois Richard´ın bu alana duyduğu tutkunun artmasına katkısı büyük olur.

Aykut Özger

Aykut Özger / Uluslararası İlişkiler-2000 / Justus Law Firm, PLLC-Sahibi

2011 yılında kurduğu Justus Law Firm´de uluslararası davalara bakan Aykut, Amerika´daki ‘avukatlar kötüdür´ imajını silmek istiyor.

Mert Kartal

Mert Kartal / Uluslararası İlişkiler-Medya ve İletişim Sistemleri-2005 / University of Wisconsin-Madison Siyaset Bilimi Bölümü Öğretim Görevlisi

Uluslararası kurumlar ve bu kurumların devlet politikalarını araştıran Mert, bundan sonra özellikle Doğu Avrupa ülkelerine yoğunlaşacak.

Kerem Gülay

Kerem Gülay / Hukuk Fakültesi-2006 /Cornell Üniversitesi Hukuk Okulu´nda Doktora Öğrencisi

Fulbright bursuyla, Cornell Üniversitesi Hukuk Okulu´nda doktora yapan Kerem, şu aralar ‘küresel hukukun dinamikleri üzerine´ konulu tezi üzerinde çalışıyor.

Zeynep Tangil

Zeynep Tangil / Uluslararası Finans-2002 / Hilton Worldwide Otelleri Finans Direktörü

Hilton İstanbul, Conrad İstanbul, Hilton Parksa ve Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn otelleri´nin tüm finansal yönetimine ve raporlamasına liderlik ediyor.

Burçak Erbatuk Günsev

Burçak Erbatuk Günsev / Görsel İletişim Tasarımı 2001 / Wanda Digital Ajans Başkanı

35 kişilik ekibiyle birlikte bugüne kadar 70 tane ödül alan Burçak, Ruffles, Yapı Kredi, Greenpeace, Akbank, Nestle gibi markalara hizmet veriyor.

Fatih Açıkalın

Fatih Açıkalın / İşletme-Ekonomi 2005-MBA 2009 / medyaSOS Ajans Kurucusu&CEO

Kısa sürede Bauhaus gibi kurusal markalarla, eğlence sektöründen birçok kurum ve müzisyeni porföyüne ekleyen fatih, bugün Teoman, Hadise, Hande Yener´e hizmet veriyor.

Ömer İncioğlu

Ömer İncioğlu / Reklamcılık 2007 / Yıldız Holding Dijital Medya ve Prodüksiyon Yöneticisi

Ülker, Çamlıca, Godiva, Alpella, Uno, Saka, İçim, Bizim, Sperfresh, Kellogs´un aralarında olduğu Yıldız Holding markalarının dijital süreçlerini yönetiyor.

Zeynep Arslan

Zeynep Arslan / Medya ve İletişim Sistemleri 2003

Doğuş Yayın Grubu Reklam Satış Müdürü Zeynep, Doğuş Grubu bünyesinde yayınlanan Vogue, Natıonal Geographic, CNBC-E Busıness gibi dergilerin, tüm kozmetik ve fmcg sektörünün reklam satışlarından sorumlu.

Fırat Doğruloğlu

Fırat Doğruloğlu / Ekonomi 2002 / Oyuncu

15 yıldır tiyatro oyunculuğu yapan Fırat, en son oynadığı haneler adlı televizyon dizisindeki ‘Yaban´ karakteri ile tüm Türkiye´nin gönlüne taht kurdu.

Hande Soral

Hande Soral / Psikoloji 2009 / Oyuncu

Psikoloji eğitimi aldı ama oyuncu olmaya karar verdi. Yaklaşık dört yıl oynayan Küçük Kadınlar dizisi ile oyunculuğa adım attı. Şu an Türkiye´nin en çok aranan yüzlerinden biri.

Didem Altınbaşak Tulgan

Didem Altınbaşak Tulgan / İşletme 2002 / Rafinera Kurucu Ortağı

Türkiye´de kişiye özel beslenme pazarı yaratan Didem, Endeavor Türkiye´nin 2010, Endeavor Global´ın 2011 girişimcisi seçildi. Ali Koç´un mentorluk ettiği Didem, Amerika´da MBA yaptı.

Arda Türkmen

Arda Türkmen / Sahne ve Gösteri Sanatları-İşletme 2001 / Forneira-İşletmeci

Girişimciliği üniversite sıralarında organizatörlükle başlayan Arda, bugün Roka Davet ile dünya starlarına yemek hazırlıyor, Forneria´da Karaköy´ün nabzını tutan Arda Türkmen´in son numarası ise TV 8´deki Arda´nın Mutfağı.

Yalın

Yalın / Ekonomi 2008

Üniversitede ekonomi okur ama çocukluk aşkı müziği bırakmaz. İlk albümünü 2004´te çıkaran Yalın bugüne kadar tüm söz-bestesi kendisine pek çok albüm çıkardı, yüzlerce konserler verdi.