Bunları biliyor muydun?
Ortak zevkler, meraklar ve hayaller etrafında toplanan BİLGİ’lilerin bir araya gelebileceği, dostluk kurabileceği 100’ü aşkın öğrenci kulübü var. Kulüpler senin fikirlerinle büyüyüp şekilleniyor.

Üstün Başarı

BİLGİ’de dünyanın en iyi okullarından birinden diploma olanağı seni bekliyor!

BİLGİ’de bir yılını tamamladıktan sonra ikinci senende İngiltere’deki University of London’a bağlı London School of Economics and Political Science akademik yönetiminde, Ekonomi-İşletme ve Ekonomi-Finans alanlarında yürütülen Üstün Başarı Programları’na devam edebilir ve hem BİLGİ hem de University of London diploması almaya hak kazanabilirsin.

İlgili birinci sınıf derslerini alıp yüksek başarıyla tamamlamış olman koşuluyla, yapılacak sınav ve mülakat sonucuna göre Üstün Başarı Programı’na devam edebilirsin.

İngiltere'de ve 190 ülkede 50.000’in üzerinde öğrencinin dahil olduğu University of London’ın Türkiye’deki tek anlaşmalı kurumu olan BİLGİ’de Üstün Başarı Programları için:

 

Ahmet Atabey - London School of Economics İktisadi Tarih Yüksek Lisans Öğrencisi

LSE Üstün Başarı Programı’nı akademik kariyer düşündüğüm için tercih ettim. Program bana yurtdışında öğrenimimi sürdürme hedefim doğrultusunda, hem sağladığı etiketle seçilme sürecinde avantaj sağladı hem de verdiği eğitimle dünyanın en iyi okullarında beklenen seviyeden geride kalmamamı sağladı. Son yılımda yüksek lisans programlarına başvurdum ve şu anda London School of Economics'te İktisadi Tarih yüksek lisansı yapıyorum ve sonrasında da doktora yapmayı umuyorum. BİLGİ-LSE Üstün Başarı Programı’nı kesinlikle tavsiye ederim. Hem dünya standardında en yüksek seviye öğrenim hem de çok önemli bir etiket sağlıyor

Kevser Deniz Özkazman - Google- Reklam Operasyon Sorumlusu

Ekonomi-İşletme Üstün Başarı Programı'ndan mezun olmak bana birçok avantaj sağladı. Tabii 3 sene boyunca zorlu bir bölümü uzaktan eğitimle ve iyi derecelerle bitirmek çok kolay olmuyor. Fakat tüm program boyunca yanınızda ve size destek olan hocalarınızla daha sıcak bir ilişki içinde olup, güzel aktivitelere imza atabiliyorsunuz. Bu bölümden mezun olduğunuzda akademik, sosyal ve kültürel anlamda doymuş bir insan oluyorsunuz. Bunların üzerine bir de LSE’nin prestijini ve çift diploma ile mezun olmanın gururunu da ekleyince işverenlerin fazla düşünmesine olanak tanımamış oluyorsunuz.

Mehmet Volkan Dikmen - Goldman Sachs - Executive Director      

BİLGİ-LSE Üstün Başarı Programı bilhassa yurtdışında çalışmak isteyen biri için anahtar niteliğinde. Bunun yanı sıra verilen eğitimin kalitesi sayesinde son derece zengin bir teorik bilgi birikimine sahip olarak mezun oluyorsunuz. Bu da kariyerlerine hem akademik dünyada devam etmek isteyenler için hem de özel sektörde çalışmayı tercih edenler için kuvvetli bir altyapı sağlıyor.