Valeri Bahar

Kendimi bildim bileli sporcu oluşum beni bugüne getiren en büyük etken. Artistik Jimnastik ve dans alanlarında kendimi geliştirmiş olmam, bu alanlarla ilgilenmemi de tetikledi. Liseyi bitirip İşletme okumaya, İngiltere’ye gitmiş olmama rağmen, sporla ilgilenemiyor olmam beni çok üzüyordu.

1 sene sonunda alanımı değiştirip, Spor Yönetimi okumaya karar verip, BİLGİ ile tanıştım. Başarılı olabileceğim ve kendime en çok bilgi katabileceğim alanlarda BİLGİ, ilk günden bana destek olmaya başlamıştı.

BİLGİ serüvenimde Spor Yönetimi Bölümü’nde 2 senemi bitirmiş bulunuyorum. Her geçen gün bu bölümü ve bu okulu seçtiğim için daha da mutlu hissediyorum. Bu serüvenin yarısına geldim diye düşünebilirsiniz ama daha yeni başlıyorum.

Spor Yönetimi Bölümü’nde akademik olarak başarılı bir öğrenci olmam sayesinde BİLGİ bana bu senenin başında yeni bir kapı daha açtı. Çift Anadal Programına başlayarak Spor Yöneticiliği Bölümü’nün yanında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde 1. sınıfı da bitirdim.

İlgi alanlarımın her biri üzerinde kısıtlanmadan eğitim almanın ayrıcalığını yaşıyorum. Doğduğundan beri sporcu biri olarak, ilgi alanlarımı burada geliştirebiliyor ve hatta yeni ilgi alanları keşfediyor olmak çok keyif veriyor.

 Okuduğum bölümleri sevmem ise ileride daha başarılı olabileceğimi gösteriyor. Spor Yönetimi Bölüm Başkanı’mız Cem Tınaz sayesinde spor endüstrisinin tüm alanlarını keşfetmek, bu sektördeki önemli insanlarla tanışmak ve çalışma fırsatı bulmak ve Fizyoterapi & Rehabilitasyon Bölüm Başkanı’mız Hülya Şişli sayesinde, gelecekte başarılı bir sağlıkçı olmanın temel adımlarını atıyorum. Zor mu? Zor. Ama severek gittiğim derslerimi zorunluluk olarak görmüyorum bile; biliyorum ki, bu üniversiteden mezun olurken, okuduğum bölümler sayesinde iş olanaklarım çok geniş olacak. Hem okul içi hem okul dışı etkinliklerde aktif olmamı sağlayan bu bölümlerde var olmak benim için çok gurur verici. Geleceğimi şekillendiren bu serüvende bana bu şansı veren İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum.

 
Yandex.Metrica