Bunları biliyor muydun?
İçeriklerini ve çekimlerini BİLGİ öğrencilerinin üstlendiği üniversiteli ekran RGB Live, tüm yayın akışını YouTube üzerinden canlı yapıyor.

Fizyoterapi

Bu bölümde; çeşitli sebeplere bağlı fiziksel hareket bozukluğuna yol açan hastalıkların tedavisinde fizyoterapiye özgü değerlendirme yöntemleri ve tedavi yaklaşımlarını uygulayan fizyoterapistler arasına katılabilir, hastaların sağlık ve yaşam kalitesinin yükseltilmesinde en kritik role sahip olabilirsin.

BİLGİ’de uzman akademik kadro tarafından Türkiye’nin en yenilikçi ortamlarından birinde eğitim görme imkanının yanı sıra profesyonel destekli, uygulama laboratuvarlarında yapılan pratik dersler ile yoğun uygulama içerikli bir sağlık eğitimi alabilir ve öğreniminin ikinci senesinde anlaşmalı birçok sağlık kuruluşlarında staj imkanı bulabilirsin.

Mezun olduğunda; Devlet/Özel/Üniversite araştırma hastaneleri, rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim ve spor/sağlık merkezleri, spor kulüpleri, huzurevleri ve kaplıca termal tesislerinde çalışabilirsin.

Ya da dilersen, mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile BİLGİ’nin ya da diğer üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak eğitimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

Bölüm Kuştepe Kampüsü’nde eğitim veriyor ve eğitim dili Türkçe. Dilersen BİLGİ’nin kapsamlı İngilizce Hazırlık Programı’na katılıp İngilizceye de hakim bir sağlık mezunu olabilirsin.

Detaylı bilgi için tıkla.