Bunları biliyor muydun?
BİLGİ Meslek Yüksekokulları, uygulamalı eğitim ve laboratuvar imkanları ve sektörel işbirlikleriyle meslek eğitimine farklı bir boyut kazandırıyor.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

Bu bölümde; teşhis veya tedavi sürecinde röntgen, tomografi ya da MR gibi görüntüleme süreçlerini yöneten Tıbbi Görüntüleme Teknikerleri arasına katılabilirsin.

BİLGİ’de uzman akademik kadro tarafından Türkiye’nin en yenilikçi ortamlarından birinde eğitim görme imkanının yanı sıra profesyonel destekli, uygulama laboratuvarlarında yapılan pratik dersler ile yoğun uygulama içerikli bir sağlık eğitimi alabilir ve öğreniminin ikinci senesinde anlaşmalı birçok sağlık kuruluşlarında staj imkanı bulabilirsin.

Mezun olduğunda; hastaneler, dispanserler veya alanlarıyla ilgili diğer kamu kuruluşlarında çalışabilirsin.

Ya da dilersen, mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile BİLGİ’nin ya da diğer üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak eğitimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

Bölüm Kuştepe Kampüsü’nde eğitim veriyor ve eğitim dili Türkçe. Dilersen BİLGİ’nin kapsamlı İngilizce Hazırlık Programı’na katılıp İngilizceye de hakim bir sağlık mezunu olabilirsin.

Detaylı bilgi için tıkla. 

Bölümdeki burs olanakları ve daha detaylı bilgi için formudoldurursan, tanıtım ekibi en kısa sürede seninle iletişime geçecektir.