Bunları biliyor muydun?
Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü için sektörün en iyi malzemeleriyle donatılan BİLGİ Mutfak’ta geleceğin şefleri yetişiyor.

Moda Tasarımı

Kültürel, sosyal, teknik beceri ve bilgilerle donanımlı, geleneksel sanatları bilen, tasarım olgusunu günümüz koşullarına göre çözümleyebilen sanatçılar arasına katılmak ister misin? O zaman BİLGİ Moda Tasarımı tam sana göre!

Mezun olduğunda; bakanlıklardaki ilgili birimlerde, milli saraylarda, belediyeler, mimarlık büroları, restorasyon gibi çeşitli bölümlerde çalışabilirsin.

Ya da dilersen, mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile BİLGİ’nin ya da diğer üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak eğitimini 4 yıla tamamlayabilirsin. DGS ile geçiş yapabileceğin 4 yıllık programlar şöyle:
Moda Giyim Tasarım, Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarım, Sahne Dekorları ve Kostümü, Tekstil, Tekstil Mühendisliği, Tekstil Tasarım, Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı

Bölüm Kuştepe Kampüsü’nde eğitim veriyor ve eğitim dili Türkçe. Dilersen BİLGİ’nin kapsamlı İngilizce Hazırlık Programı’na katılıp İngilizceye de hakim bir profesyonel olarak mezun olabilirsin.

Detaylı bilgi için tıkla. 

Bölümdeki burs olanakları ve daha detaylı bilgi için  formu doldurursan, tanıtım ekibi en kısa sürede seninle iletişime geçecektir.  

Yandex.Metrica