Bunları biliyor muydun?
BİLGİ’de öğrencilerin araştırma yapabileceği, uygulayarak öğrenebileceği onlarca laboratuvar, stüdyo ve atölye var.

Mimari Restorasyon

Binlerce yıllık bir medeniyet geçmişi olan ülkemizde kültür varlıklarımızın korunmasında etkin rol oynamak ister misin? BİLGİ’de bu konuya dair koruma kavramları, restorasyon ve konservasyon konusunda temel ilke ve yöntemleri öğrenebilir, alanının en iyilerinden biri olmak için ilk adımını atabilirsin!

Mezun olduğunda; bakanlıklardaki ilgili birimlerde, milli saraylarda, belediyeler, mimarlık büroları, restorasyon gibi çeşitli bölümlerde çalışabilirsin.

Ya da dilersen, mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile BİLGİ’nin ya da diğer üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak eğitimini 4 yıla tamamlayabilirsin. DGS ile geçiş yapabileceğin 4 yıllık programlar şöyle:
Çini, El Sanatları, Eski Çini Onarımları, Geleneksel Türk El Sanatları, Geleneksel Türk Sanatları, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Tezhip

Bölüm Kuştepe Kampüsü’nde eğitim veriyor ve eğitim dili Türkçe. Dilersen BİLGİ’nin kapsamlı İngilizce Hazırlık Programı’na katılıp İngilizceye de hakim bir profesyonel olarak mezun olabilirsin.

Detaylı bilgi için tıkla.

Bölümdeki burs olanakları ve daha detaylı bilgi için  formu doldurursan, tanıtım ekibi en kısa sürede seninle iletişime geçecektir.  

Yandex.Metrica