Bunları biliyor muydun?
BİLGİ Hukuk Fakültesi öğrencileri Harvard Üniversitesi’yle finale kaldıkları Farazi Mahkeme Yarışması’nda dünya ikincisi oldu.

Ameliyathane Hizmetleri (2. Öğretim)

Bu bölümde; ameliyathanedeki tüm cerrahi malzemeleri tanıyan ve ameliyatlarda kullanılan ileri teknolojiye sahip tüm malzemeleri ameliyata hazırlayan Ameliyathane Teknikeri olabilirsin. Aynı zamanda ameliyat ekiplerinde doğrudan yer alacak ve cerrahi müdahalelerde asistanlık yapacak cerrahi sağlık personeli olarak yetişebilirsin.

BİLGİ’de uzman akademik kadro tarafından Türkiye’nin en yenilikçi ortamlarından birinde eğitim görme imkanının yanı sıra profesyonel destekli, uygulama laboratuvarlarında yapılan pratik dersler ile yoğun uygulama içerikli bir sağlık eğitimi alabilir ve öğreniminin ikinci senesinde anlaşmalı birçok sağlık kuruluşlarında staj imkanı bulabilirsin.

Mezun olduğunda; resmi/özel sağlık kuruluşlarındaki ameliyathane ve sterilizasyon ünitelerinde çalışabilirsin.

Ya da dilersen, mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile BİLGİ’nin ya da diğer üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak eğitimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

Bölüm Kuştepe Kampüsü’nde eğitim veriyor ve eğitim dili Türkçe. Dilersen BİLGİ’nin kapsamlı İngilizce Hazırlık Programı’na katılıp İngilizceye de hakim bir sağlık mezunu olabilirsin.

Detaylı bilgi için tıkla

Bölümdeki burs olanakları ve daha detaylı bilgi için formu doldurursan, tanıtım ekibi en kısa sürede seninle iletişime geçecektir. 

 

Yandex.Metrica