Bunları biliyor muydun?
BİLGİ; 2006’dan bu yana Laureate International Universities’in Türkiye’deki tek üyesi olarak, ABD’den Çin’e kadar 70’e yakın kurumda 1 milyonun üzerinde öğrenci nüfusu olan global ağın bir parçası.

Diş Protez Teknolojisi (2. Öğretim)

Bu bölümde; ağız içi ve ağız dışı ortodontik cihazların yapımında laboratuvar çalışmalarını sürdüren diş teknikeri olabilir, tüm bu çalışmaların güncel teknolojikerle yapılmasını sağlayan sağlık personelleri arasına katılabilirsin.

BİLGİ’de uzman akademik kadro tarafından Türkiye’nin en yenilikçi ortamlarından birinde eğitim görme imkanının yanı sıra profesyonel destekli, uygulama laboratuvarlarında yapılan pratik dersler ile yoğun uygulama içerikli bir sağlık eğitimi alabilir ve öğreniminin ikinci senesinde anlaşmalı birçok sağlık kuruluşlarında staj imkanı bulabilirsin.

Mezun olduğunda; kamuya bağlı veya özel laboratuvarlarda çalışabilirsin. Ülkemizde 2023 yılında yaklaşık 30.000 diş hekimi ihtiyacının doğması ve aynı dönemde mevcut sayının 20.000 civarında olması öngörülüyor. Artan diş hekimi ihtiyacının, aynı zamanda diş teknikerlerine olan ihtiyacı da beraberinde getireceğini hatırlatalım.

Ya da dilersen, mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile BİLGİ’nin ya da diğer üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak eğitimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

Bölüm Kuştepe Kampüsü’nde eğitim veriyor ve eğitim dili Türkçe. Dilersen BİLGİ’nin kapsamlı İngilizce Hazırlık Programı’na katılıp İngilizceye de hakim bir sağlık mezunu olabilirsin.

Detaylı bilgi için tıkla.

Bölümdeki burs olanakları ve daha detaylı bilgi için formu doldurursan, tanıtım ekibi en kısa sürede seninle iletişime geçecektir. 

Yandex.Metrica