Bunları biliyor muydun?
Kuruluş sürecinde akademisyenlerin de yer aldığı, hatta çoğunun halen derslere girmeye devam ettiği BİLGİ’de bugün 1000’in üzerinde isimden oluşan güçlü bir akademik kadro var.

İş Sağlığı ve Güvenliği (2. Öğretim)

Bu bölümde; çalışma ortamlarının psikolojik, fiziki ve diğer çeşitli şartları nedeniyle çalışanların maruz kalabileceği, sağlıklarını ve güvenliklerini tehdit eden problemlerin, meslek hastalıklarının ve buna benzer durumların azaltılması/ortadan kaldırılması için çalışan sağlık profesyonelleridir.

BİLGİ’de uzman akademik kadro tarafından Türkiye’nin en yenilikçi ortamlarından birinde eğitim görme imkanının yanı sıra profesyonel destekli, uygulama laboratuvarlarında yapılan pratik dersler ile yoğun uygulama içerikli bir sağlık eğitimi alabilir ve öğreniminin ikinci senesinde anlaşmalı birçok sağlık kuruluşlarında staj imkanı bulabilirsin.

Mezun olduğunda; özel/kamu kapsamında farklı sektörlerde ‘‘Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’’ olarak bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kurumlarda çalışabilirsin.

Ya da dilersen, mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile BİLGİ’nin ya da diğer üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak eğitimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

Bölüm Kuştepe Kampüsü’nde eğitim veriyor ve eğitim dili Türkçe. Dilersen BİLGİ’nin kapsamlı İngilizce Hazırlık Programı’na katılıp İngilizceye de hakim bir sağlık mezunu olabilirsin.

Detaylı bilgi için tıkla. 

Bölümdeki burs olanakları ve daha detaylı bilgi için formu doldurursan, tanıtım ekibi en kısa sürede seninle iletişime geçecektir.

Yandex.Metrica