Bunları biliyor muydun?
BİLGİ sanal kütüphanesinde 58 binden fazla e-dergi, 357 bin e-kitap, 100’den fazla e-veri tabanı ve e-ansiklopedi var.

Çocuk Gelişimi

Bu bölümde; çocukların gelişimi konusunda bilgi sahibi, onları anlayabilen, eğitimlerinin planlanmasında ve aile yaşatışındaki ilişkilerinde onlara rehberlik edecek profesyoneller arasına katılabilirsin.

BİLGİ’de uzman akademik kadro tarafından Türkiye’nin en yenilikçi ortamlarından birinde eğitim görme imkanının yanı sıra profesyonel destekli, uygulama laboratuvarlarında yapılan pratik dersler ile yoğun uygulama içerikli bir sağlık eğitimi alabilir ve öğreniminin ikinci senesinde anlaşmalı birçok sağlık kuruluşlarında staj imkanı bulabilirsin.

Mezun olduğunda; resmi/özel  ana sınıflarında, oyun odalarında, eğitici oyuncak/materyal tasarımında, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, halk eğitimi merkezlerinde, Sağlık Bakanlığı ve MEB’e bağlık çocuk yuvaları ile gençlik merkezlerinde, pediyatri kliniklerinde ve gelişim ünitelerinde çalışabilirsin.

Ya da dilersen, mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile BİLGİ’nin ya da diğer üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak eğitimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

Bölüm Kuştepe Kampüsü’nde eğitim veriyor ve eğitim dili Türkçe. Dilersen BİLGİ’nin kapsamlı İngilizce Hazırlık Programı’na katılıp İngilizceye de hakim bir sağlık mezunu olabilirsin.

Detaylı bilgi için tıkla.

Bölümdeki burs olanakları ve daha detaylı bilgi için formu doldurursan, tanıtım ekibi en kısa sürede seninle iletişime geçecektir.